PROGRAM

AMFITEÁTER

Vysielací čas:

august 21:00

Zoznam všetkých akcií

Z Jakuba je kráľ, z Aničky kráľovná a rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku. Tá najradšej trávi čas s milujúcim deduškom Karabom, spravodlivým to lúpežníkom, ktorý sa teraz venuje len hrnčiarskemu remeslu. Chamtiví radcovia Lorenc a Ferenc boli vyhostení z kráľovstva, potulujú sa po svete a hľadajú miesto, kde by mohli opäť začať kuť pikle. Zdá sa, že mladá, neskúsená kráľovná Júlia zo susedného kráľovstva sa stane vhodným nástrojom ich pomsty. Že by nastal čas oprášiť tajomnú bambitku, ktorá doteraz ležala dobre ukrytá a zavolať na pomoc lúpežníka Karabu a spojiť všetky sily, aby spravodlivosť a láska konečne zvíťazili?
Prídi si užiť šiesty ročník najväčšieho hip hopového podujatia na strednom Slovensku, Hip Hop Žije DUCHONKA. Festival sa uskutoční v areáli Duchonky od 18. augustado do 19. augusta. Tešiť sa môžete na špičku slovenskej rapovej scény. Prídite si vychutnať jedinečnú atmosféru tohto hiphopového sviatku.

LINE UP:

KONTRAFAKT
SEPAR
GLEB
NERIEŠ
SAMEY
SAUL
MAJK SPIRIT
PORSHE BOY
PIL C
ALAN MURIN
MOJA REČ
RADIKAL CHEF
FRAYER FLEXKING
Obec Prašice a Nová Duchonka vás pozývajú na prehliadku historických vozidiel na Duchonke, ktorá sa uskutoční 19.8.2023.

Program:

7:30 registrácia posádok na Veľkej pláži na Duchonke, raňajky
9:30 ukončenie registrácie, otvorenie stretnutia starostkou obce Prašice
10:00 štart jazdy v kolóne, smer Duchonka – Prašice – Jacovce – Tovarníky – Topoľčany
10:30 príchod do Topoľčian, prestávka, možnosť návštevy Tríbečského múzea – retro výstava (vstup zdarma pre účastníkov), vyhodnotenie Ceny primátorky mesta Topoľčany
12:00 odchod z Topoľčian smer Nemčice, Urmince – prestávka
13.00 odchod z Urminiec smer Kuzmice, Jacovce, Prašice, Duchonka
13:30 obed na Malej breze na Duchonke
16:00 ukončenie stretnutia a darček pre všetky posádky – Veľká pláž na Duchonke
Prídi si užiť šiesty ročník najväčšieho hip hopového podujatia na strednom Slovensku, Hip Hop Žije DUCHONKA. Festival sa uskutoční v areáli Duchonky od piatku 18. augusta do 19. augusta. Tešiť sa môžete na špičku slovenskej rapovej scény. Prídite si vychutnať jedinečnú atmosféru tohto hiphopového sviatku.

LINE UP:

KONTRAFAKT
SEPAR
GLEB
NERIEŠ
SAMEY
SAUL
MAJK SPIRIT
PORSHE BOY
PIL C
ALAN MURIN
MOJA REČ
RADIKAL CHEF
FRAYER FLEXKING
Starnúcemu spisovateľovi Karolovi Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už písanie nejde ako predtým. Nedokončené poviedky sa mu hromadia v hlave a ich postavy vyliezajú na denné svetlo a dožadujú sa, aby autor pokračoval v deji. Všetci niečo chcú. Fotograf Matěj chce získať nedobytnú magistru z lekárne, pán Bohumil prosí, aby urobil zázrak, automechanik Bakalář by chcel byť liečiteľom. Do toho vstupuje z reálneho sveta Šejnohova manželka, ktorá si myslí, že už by mal písanie nechať a konečne sa venovať jej

Politický thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 1976 kedy bolo unesené lietadlo spoločnosti Air France na linke Tel Aviv – Paríž. Počas medzipristátia v Aténach pristúpili do lietadla dvaja nemeckí radikáli Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) a dvaja členovia ľudového frontu pre oslobodenie Palestíny. Po štarte prinútili pilotov odkloniť let najskôr do Bengázi v Líbyi, kde načerpali palivo a neskôr pristáť v Entebbe v Ugande. Po pristáti požadovali výkupné 5 miliónov dolárov a prepustenie 53 odsúdených palestínskych teroristov v Izraeli. Ak by neboli ich podmienky splnené, začali by zabíjať rukojemníkov. Izraelská vláda odmietla vyjednávať. Špeciálne armádne komando armády začalo pripravovať operáciu na záchranu rukojemníkov nazvanú aj ako operácia Blesk
Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať.
Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty.
Na konci 14. storočia sužujú Krajiny českej koruny tyrania a násilie. Žoldnier Jan Žižka je najatý, aby ochránil kráľovho zástupcu. Tým sa však zaplieta do vysokej politiky a od tej chvíle už nemá na výber.

Z nájomného žoldniera sa stáva legenda, jeden zo siedmich nikdy neporazených bojovníkov v histórii. Vina, vášeň a pomsta sa stávajú hnacou silou jeho boja za spravodlivosť a rovnosť pre obyčajných ľudí …
Rivalové (v anglickém originále Rush) je britsko-německý sportovní biografický film z roku 2013 režiséra Rona Howarda, podle scénáře Petera Morgana, který pojednává o rivalitě mezi jezdci Formule 1, Jamesem Huntem a Niki Laudou.
Mladý Čiky je iný než ostatní. Je tak trochu neobyčajný. Narodil spolovice ako kura a spolovice ako zajac. Mal šťastie, pretože si ho ako malého adoptoval kráľ Peter, slávny zajačí dobrodruh. Čiky aj cez svoje odlišnosti chce to, čo každý: zapadnúť medzi ostatných a mať priateľov. To, že je tak trochu nešikovný, nie je pre neho žiadna prekážka. Odvaha a nadšenie mu nechýba.Celý svoj život túži zažiť poriadne dobrodružstvo! A jedno veľké na neho čaká! Keď najväčší darebák Kráľovstva utečie z väzenia a hrozí, že zvrhne kráľa Petra z trónu, nastáva pre Čikyho tá pravá chvíľa. Čiky spolu s Abe a Meg, odborníčkou na bojové umenia, ide nebezpečenstvu v ústrety...
Hudobný festival. Ohľadom podrobného programu a presného miesta konania Vás budeme informovať.
- kolotoče
- hudobné vystúpenia pre deti
- maskoti
- penová šou
- kolotoče
- hudobné vystúpenia pre deti
- maskoti
- penová šou
- kolotoče
- hudobné vystúpenia pre deti
- maskoti
- penová šou
.
.
Traja bratia (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) sa vydávajú do sveta na skusy, aby si našli nevesty a rodičia im mohli prenechať hospodárstvo.

Súrodenci pri svojom putovaní vstupujú do známych rozprávok (O šípkovej Ruženke, O Červenej čiapočke, O dvanástich mesiačikoch), v ktorých ich čaká mnoho nástrah, nečakaných príhod a možno aj láska…

Filmová rozprávka Traja bratia ponúka dobrodružstvo, láskavý humor ale najmä veľa chytľavých pesničiek z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlířa.

Réžie sa ujal Jan Svěrák, ktorý už dlho hľadal vhodný rozprávkový námet, na ktorom by mohol spolupracovať so svojím otcom.

Film nadväzuje na tradíciu večne obľúbených rozprávok určených pre celú rodinu typu Tři oříšky pro Popelku.
Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila pútavý životopisný film o najvýznamnejšej političke 20. storočia. Margaret Thatcherovej, neobyčajne všestrannej žene, ktorá dokázala, že vysoká politika nie je len a len výsadou mužov. Ako vôbec prvá žena sa stala premiérkou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Se-verného Írska. Svojím nekompromisným prístupom k politickému, ale i osobnému životu, získala prezývku Železná lady.

Film ukazuje Margaretino jedenásťročné pôsobenie v pozícii predsedkyne britskej vlády, jej neústupnosť a rozhodnosť, ale i to, akú cenu zaplatila za politický vplyv a moc.

Voľba obsadiť do hlavnej úlohy Meryl Streepovú bola tá najlepšia, akú mohla Phyllida Lloyd urobiť. Jej výkon v tejto úlohe je strhujúci, vrátane napodobenia Margaretinho typicky charizmatického hlasu. Tiež vďaka maskérom je Streepová od Thatcherovej temer k nerozoznaniu. Do úlohy Denisa Thatchera obsadila režisérka skvelého Jima Broadbenta, ktorý získal Zlatý glóbus a Oscara (Príbeh jednej ženy).

Premiéra filmu je smerovaná k odovzdávaniu Oscarov, pretože za jej výkon je očakávaná minimálne nominácia. Streepová už za tento výkon obdržala Zlatý Glóbus.
Pozývame vás na koncert hudobnej slupiny TWiins - Daniela a Veronika Nízkové, ktorý sa bude konať na Veľkej pláži .)
Medzi vrcholnou politikou a organizovaným zločinom leží často iba tenká hranica. Niektorí ju prekročia.

Príbeh budúceho mafiánskeho bossa Františka Vedrala (Ondřej Vetchý) začína v 80. rokoch, kedy pôsobil ako vekslák a postupne zbohatol na pod-vodoch s nehnuteľnosťami, bankovými machináciami, kupónovej privatizácii, lobbingu. Vypracoval sa na pozíciu nekorunovaného vládcu českého podsvetia a ovplyvňoval zákulisie vysokej politiky. Z bánk a firiem vytuneloval 4 miliardy korún. Mal na svedomí smrť mnohých ľudí.

Pred našimi očami ožije tvrdý súboj človeka, ktorý za každého režimu chladnokrvne kráčal za svojim cieľom, so zásadovým predstaviteľom zákona a poriadku. Policajt Cajthaml (Lukáš Vaculík) bol Kmotrovi celý život na stope. Neúnavne bojoval s korupciou súdov, rozviedky i polície. Nikdy nestratil vieru vo víťazstvo spravodlivosti.

Režisér Petr Nikolaev (Lidice) prináša kriminálny thriller natočený na motívy skutočných udalostí. Knižnou predlohou je bestseller Jaroslava Kmentu Kmotr Mrázek.
Brothers of the Wind je rakúsky celovečerný dramatický film z roku 2016, ktorý režírujú Gerardo Olivares a Otmar Penker. Hrajú v ňom Jean Reno, Manuel Camacho a Tobias Moretti.
Poetický príbeh chlapca Lukasa a orlieho mláďaťa.
V orlom hniezde sa narodia dve mláďatá. Časom jedno z nich zosilnie a prirodzene vytlačí svojho slabšieho brata z hniezda von. Mladý orol je odsúdený na smrť. Niekedy sa podobné veci stávajú aj ľuďom. Malý Lukas žije so svojim otcom, ktorý trpí stratou svojej ženy a s jej odchodom sa nedokáže vyrovnať. Svoju bolesť prenáša na Lukasa. Chlapec nesie bremeno smrti mamy na svojich pleciach a jeho krehká detská duša trpí. Útechu a radosť hľadá v horách a na kopcoch okolo domu kde žije. Tu ho osud spojí s opusteným orlím mláďaťom, ktoré bojuje o život. Dá mu meno Abel a potajomky sa o neho stará. Nájde lásku, ktorá mu doma chýba a priateľstvo s nádherným a silným tvorom. Raz však príde deň kedy sa budú musieť ich cesty rozísť.
Brothers of the Wind je silným príbehom o láske a nádeji na pozadí nádhernej ale krutej prírody. Na filme sa podieľali Otmar Penker a Gerald Salmina, ktorí sú svetovo uznávaní tvorcovia filmov (réžia a kamera) v oblasti prírody, voľne žijúcich zvierat a extrémnych športov.
Obec Prašice a Nová Duchonka vás pozývajú na prehliadku historických vozidiel na Duchonke.

Program stretnutia:
7:30 registrácia posádok na Veľkej pláži na Duchonke
raňajky
9:30 ukončenie registrácie,
otvorenie stretnutia starostkou obce Prašice 10:00 štart jazdy v kolóne, smer Duchonka – Prašice – Jacovce – Tovarníky – Topoľčany
10:30 príchod do Topoľčian, prestávka, možnosť návštevy Tríbečského múzea – retro výstava (vstup zdarma pre účastníkov),
vyhodnotenie Ceny primátorky mesta Topoľčany
12:00 odchod z Topoľčian smer Nemčice, Urmince – prestávka
13.00 odchod z Urminiec smer Kuzmice, Jacovce, Prašice, Duchonka
13:30 obed na Malej breze na Duchonke
16:00 ukončenie stretnutia a darček pre všetky
posádky – veľká pláž na Duchonke

Parallel Mothers je španielsky dramatický film z roku 2021, ktorý napísal a režíroval Pedro Almodóvar. Vo filme si zahrali Penélope Cruz a Milena Smit a Aitana Sánchez-Gijón, Israel Elejalde, Julieta Serrano a Rossy de Palma.
Penélope Cruz hrá v Paralelných matkách štyridsiatničku Janis (meno má podľa speváčky Janis Joplin, ktorej Summertime zaznie aj vo filme), ktorá je profesionálnou fotografkou. Na jednom fotení stretáva sympatického Artura. Osloví ho, pretože potrebuje pomôcť s exhumáciou hrobu jej prastarého otca, ktorý bol zavraždený počas španielskej občianskej vojny. Arturo je totiž forenzným antropológom. Iskra preskočí, film skočí v čase a protagonistka je zrazu v treťom trimestri tehotenstva. V nemocničnej izbe sa spoznáva s mladučkou Anou, ktorá na rozdiel od radostnej Janis, svoje neplánované tehotenstvo ľutuje ….
Július Cézar je výborný stratég a vodca, ktorý doposiaľ nenašiel nikoho, kto by ho porazil. Iba hŕstka nepoddajných Galov sa naďalej vysmieva priamo do tváre slávneho rímskeho orla a odoláva jeho vojnovým výpadom. Teraz má však Cézar geniálne pomstychtivý plán, ako sa drzých Galov zbaviť raz a navždy: zviesť jednoduchých dedinčanov čarom civilizácie v podobe veľkolepých rímskych stavieb. Teda ide o kompletné vyrúbanie lesov a výstavbu „mramorákov“ (predchodcov dnešných panelákov)… ale rozhodne s honosným názvom – Sídlisko Bohov. Ibaže Asterix a Obelix svoju malú dedinku, ukrytú v hlbokom lese, plnú chutných diviakov, nadovšetko milujú. Predsa nedopustia, aby sa z ich milovaného domova stal turistický skanzen. Musia nakopnúť svoj dôvtip a pokúsiť sa prefíkaného Cézara v tejto podlej bitke poraziť…
Prvý slovenský motorkársky Road Movie o ceste piatich Slovákov naprieč africkým kontinentom.

5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15 tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

Všetko to začalo nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili na pionieroch prvýkrát na cestu okolo Slovenska. Každým rokom sme toho chceli vidieť viac a tak sme si pomaly plnili sny. Po deviatich rokoch sa nám na pionieroch podarilo prejsť naprieč celým africkým kontinentom a z našej doposiaľ najnáročnejšej cesty natočiť celovečerný film.
Preložené z angličtiny-
Transporter Refueled je akčný triler z roku 2015, ktorý režíroval Camille Delamarre a napísal ho Bill Collage, Adam Cooper a Luc Besson. Je to štvrtý film v sérii Transporter, ktorý je rebootom série a je prvým filmom, ktorý distribuuje EuropaCorp v Severnej Amerike. Má však nové herecké obsadenie.
Výtvarná hodina spojená s ochutnávkou vín vinárstva Pivnica Tesáre.
Kurz maľovania, spoznávanie dejín umenia, hudba.., to sú zážitky, ktoré vám ponúkajú protagonisti.
Z podujatia si okrem kvalitného vínka môžete odniesť aj svoj vlastný výtvor.
Kursk je filmové drama dánského režiséra Thomase Vinterberga a amerického scenáristy Roberta Rodata z roku 2018 o nešťastném potopení ruské atomové ponorky K-141 Kursk.
15:00
- ródeo býk zdarma
- vozenie na poníkovi pre detičky zdarma
- strelnica, kolotoče
- vozenie na koči
18:00
- koncert skupiny ASCALONA
- o hladné brušká sa postarajú chlapci z DIXIES BURGER
- fantastické miešané nápoje vám pripravia vo FERNET BARE

Nemecká komédia o tom najdôležitejšim v súčasnom materiálnom svete.
Najlepší priatelia Toni a Paul sa na 100 dní vzdajú vďaka stávke všetkého, co vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné bez čoho nejde žiť je priateľstvo.
Pesničkovo zábavný program pre najmenších
Dobrodružný film USA.<br /> Píše sa roku 1906, britský bádateľ Percy Fawcett po prvýkrát vstupuje do Amazónie. Pod záštitou Kráľovskej geografickej spoločnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent mapujú dosiaľ neznáme územie. Výprava čelí kanibalom, chorobám, nekonečným dažďom a nedostatku potravín….<br /> Hlboko v srdci pralesa však nachádzajú dôkazy o existencii neznámej, veľmi vyspelej civilizácii …
Britská životopisná dráma.
…keď v roku 1934 prevezú Mariu Curie do nemocnice, spomína na svoj život. Manžela, deti …, ako objavila polónium, rádium a čoskoro ohlásila objav rádioktivity, ktorá revolučne zmení fyziku a chémiu …
KONTRAFAKT
PIL C
NERIEŠ
MOMO
MAJSELF
Erik Tresor
Norki

a ďaľší…
SEPAR
MAJK SPIRIT & DJ GRIMASO
SAMEY
RADIKAL Chef
FRAYER FLEXKING
LUCABRASSI10x
ASTRALKID22
TIAN MOON
Hudobno-zábavný koncert pre deti, duo Paci Pac na Veľkej pláži.
Skvelé pesničky, dobré jedlo od Dixies
Po koncerte všetkých čaká fotogramiáda .)
Veselý český animovaný príbeh o svojráznej pavúčej rodinke Websterovcov. Bývajú vo výťahovej šachte a je ich šesť. Starí rodičia, rodičia a deti. Prostredníctvom malej Lili Websterovej spoznávame ich dobrodružné príbehy na sieti .)
Hudobné, producenské a DJské duo Drozda & Demex evidujú fanúškovia od romu 2016, kedy slovenskú scénu dobili singlom It’s You, vďaka rádiu Európ 2.
O super zábavu sa nám postará Milan Lieskovský producent a DJ. Jeho hudobná produkcia sa pohybuje v žánroch progressive trance, progressive a progressive house.
Leto na Duchonke otvorí DJ EKG, alias Miroslav Ecker, jeden z najúspešnejších slovenských DJ-ov
Legendárni Žilkovci a ich kolotoče, výborné pečené klobásy a iné dobroty v stánku s občerstvením…, všetko neďaleko našej Obľúbenej, kde pre vás máme nanuky, fantastické veterníky, najlepšiu kávičku, čapovanú Plzeň ….
Legendarni Žilkovci a ich kolotoče, nový stánok Sverluška s fantastickým občerstvením - mini donuty, hot dog, toasty a hranolky a nugetky kuracie, klobása na Duchonke v ATC, neďaleko vašej Obľúbenej :)
Legendárni Žilkovci, penová šou a obľúbení maskoti :)
Skvelá hudba v podaní skupina Country Kravy.
O plné a spokojné žalúdky sa postarajú Dixies, super guláš od deda Jozefa v stánku Svetluška pri Obľúbenej, ktorej vás radi ponúkneme voňavou kávičkou a najlepším veterníkom pod slnkom
Kon-Tiki je historický dramatický film z roku 2012 režiséra Joachima Rønninga a Espena Sandberga o expedícii Kon-Tiki z roku 1947. Film sa nakrúcal hlavne na ostrove Malta. Rolu Thora Heyerdahla hrá Pål Sverre Hagen. Film je medzinárodnou koprodukciou medzi Nórskom, Dánskom, Nemeckom, Švédskom a Spojeným kráľovstvom..
Kon-Tiki je historický dramatický film z roku 2012 režiséra Joachima Rønninga a Espena Sandberga o expedícii Kon-Tiki z roku 1947. Film sa nakrúcal hlavne na ostrove Malta. Rolu Thora Heyerdahla hrá Pål Sverre Hagen. Film je medzinárodnou koprodukciou medzi Nórskom, Dánskom, Nemeckom, Švédskom a Spojeným kráľovstvom..
Broken City je americký americký politický triler z roku 2013, ktorý natočil Allen Hughes a napísal Brian Tucker. Mark Wahlberg hviezdi ako policajt, ​​ktorý sa stal súkromným vyšetrovateľom, a Russell Crowe ako starosta mesta New York, ktorý si na vyšetrovanie svojej manželky najme súkromného detektíva.
Broken City je americký americký politický triler z roku 2013, ktorý natočil Allen Hughes a napísal Brian Tucker. Mark Wahlberg hviezdi ako policajt, ​​ktorý sa stal súkromným vyšetrovateľom, a Russell Crowe ako starosta mesta New York, ktorý si na vyšetrovanie svojej manželky najme súkromného detektíva.
13 ročník stretnutia - bližšie informácie a program doplníme čoskoro
Pablo Escobar. Meno, ktoré ste už určite počuli. Myslíte si ale, že už o ňom viete všetko? V novom trileri Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný sa v úlohe legendárneho narkobaróna predstaví oscarový a charizmatický Javier Bardem. Sfilmovaný príbeh jedného z najväčších zločincov všetkých čias má prekvapivého rozprávača. Novinárku a televíznu celebritu, ktorá s Escobarom prežila vášnivý milenecký vzťah, hrá vo filme Bardemova životná partnerka, Penélope Cruz.
Pablo Escobar. Meno, ktoré ste už určite počuli. Myslíte si ale, že už o ňom viete všetko? V novom trileri Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný sa v úlohe legendárneho narkobaróna predstaví oscarový a charizmatický Javier Bardem. Sfilmovaný príbeh jedného z najväčších zločincov všetkých čias má prekvapivého rozprávača. Novinárku a televíznu celebritu, ktorá s Escobarom prežila vášnivý milenecký vzťah, hrá vo filme Bardemova životná partnerka, Penélope Cruz.
Jungle je austrálsky životopisný drámový film o prežití z roku 2017 založený na skutočnom príbehu cesty izraelského dobrodruha Yossiho Ghinsberga z roku 1981 do amazonského pralesa. V réžii Grega McLeana a režiséra Justina Monja sa vo filme predstavili Daniel Radcliffe ako Ghinsberg.
Jungle je austrálsky životopisný drámový film o prežití z roku 2017 založený na skutočnom príbehu cesty izraelského dobrodruha Yossiho Ghinsberga z roku 1981 do amazonského pralesa. V réžii Grega McLeana a režiséra Justina Monja sa vo filme predstavili Daniel Radcliffe ako Ghinsberg.
Kon-Tiki je historický dramatický film z roku 2012 režiséra Joachima Rønninga a Espena Sandberga o expedícii Kon-Tiki z roku 1947. Film sa nakrúcal hlavne na ostrove Malta. Rolu Thora Heyerdahla hrá Pål Sverre Hagen. Film je medzinárodnou koprodukciou medzi Nórskom, Dánskom, Nemeckom, Švédskom a Spojeným kráľovstvom..
Kon-Tiki je historický dramatický film z roku 2012 režiséra Joachima Rønninga a Espena Sandberga o expedícii Kon-Tiki z roku 1947. Film sa nakrúcal hlavne na ostrove Malta. Rolu Thora Heyerdahla hrá Pål Sverre Hagen. Film je medzinárodnou koprodukciou medzi Nórskom, Dánskom, Nemeckom, Švédskom a Spojeným kráľovstvom …
Radi by sme Vás privítali na automobilovej akcii pre nadšencov značky LADA/ VAZ, v kľudnom prostredí pri vodnej nádrži Duchonka.
Pôjde už o 4. ročník vydarenej akcie.
Nejde len o veteránsku akciu, skôr o stretnutie sa nadšencov, načerpanie inšpirácie a spoznanie nových ľudí s rovnakou diagnózou.
Pripravili sme pre Vás bohatý program plný pesničiek, súťaží, parádnych veteránov a dobrej zábavy.
Divadelné predstavenie - divadlo Selavi
Divadelné predstavenie v letnom kine na Novej Duchonke. Predstavenie Divadla Selavi.
Divadelné predstavenie Divadla SELAVI s perfektým hereckým obsadením.
Tragikomédia zo života bývalých hercov žijúcich spoločne v jednom seniorskom dome. Spomienky na umelecký život, lásky a nostalgia za slávou a bohatým životom. Príbeh však nie je o zatrpknutých priateľoch, ale ľuďoch s pocitom radosti z maličkostí každého dňa.
Divadelné predstavenie Divadla SELAVI s perfektým hereckým obsadením.
Tragikomédia zo života bývalých hercov žijúcich spoločne v jednom seniorskom dome. Spomienky na umelecký život, lásky a nostalgia za slávou a bohatým životom. Príbeh však nie je o zatrpknutých priateľoch, ale ľuďoch s pocitom radosti z maličkostí každého dňa.
Radi by sme Vás privítali na automobilovej akcii pre nadšencov značky LADA/ VAZ, v kľudnom prostredí pri vodnej nádrži Duchonka.
Pôjde už o 4. ročník vydarenej akcie.
Nejde len o veteránsku akciu, skôr o stretnutie sa nadšencov, načerpanie inšpirácie a spoznanie nových ľudí s rovnakou diagnózou.
Pripravili sme pre Vás bohatý program plný pesničiek, súťaží, parádnych veteránov a dobrej zábavy.
Radi by sme Vás privítali na automobilovej akcii pre nadšencov značky LADA/ VAZ, v kľudnom prostredí pri vodnej nádrži Duchonka.
Pôjde už o 4. ročník vydarenej akcie.
Nejde len o veteránsku akciu, skôr o stretnutie sa nadšencov, načerpanie inšpirácie a spoznanie nových ľudí s rovnakou diagnózou.
Pripravili sme pre Vás bohatý program plný pesničiek, súťaží, parádnych veteránov a dobrej zábavy.
Čoby neodolateľný seladón mestských bazénov mal Maximo jediný cieľ - zbaliť bohatú staršiu dámu, nechať sa vydržiavať a viesť sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žila, ale niekedy vyschne. Dátum vydania zaradil Maxima do kategórie lenivých veteránov, keď ho jeho veľmi stará žena podvedie s veľmi mladým predajcom áut a vykopne ho na ulicu. Zo zlatej klietky sa sťahuje k sestre do obyčajného bytu a ocitá sa vo svete ľudí, ktorí pracujú, nakupujú, sami si varia a vykonávajú ďalšie nepredstaviteľné veci. Tadiaľ ale cesta nevedie. Ešteže existujú deti a tie majú spolužiačky a tie zasa majú starú bohatú babičku.
Čoby neodolateľný seladón mestských bazénov mal Maximo jediný cieľ - zbaliť bohatú staršiu dámu, nechať sa vydržiavať a viesť sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žila, ale niekedy vyschne. Dátum vydania zaradil Maxima do kategórie lenivých veteránov, keď ho jeho veľmi stará žena podvedie s veľmi mladým predajcom áut a vykopne ho na ulicu. Zo zlatej klietky sa sťahuje k sestre do obyčajného bytu a ocitá sa vo svete ľudí, ktorí pracujú, nakupujú, sami si varia a vykonávajú ďalšie nepredstaviteľné veci. Tadiaľ ale cesta nevedie. Ešteže existujú deti a tie majú spolužiačky a tie zasa majú starú bohatú babičku.
Čoby neodolateľný seladón mestských bazénov mal Maximo jediný cieľ - zbaliť bohatú staršiu dámu, nechať sa vydržiavať a viesť sladký život. Klaplo to dokonale. Každá zlatá žila, ale niekedy vyschne. Dátum vydania zaradil Maxima do kategórie lenivých veteránov, keď ho jeho veľmi stará žena podvedie s veľmi mladým predajcom áut a vykopne ho na ulicu. Zo zlatej klietky sa sťahuje k sestre do obyčajného bytu a ocitá sa vo svete ľudí, ktorí pracujú, nakupujú, sami si varia a vykonávajú ďalšie nepredstaviteľné veci. Tadiaľ ale cesta nevedie. Ešteže existujú deti a tie majú spolužiačky a tie zasa majú starú bohatú babičku.
Hudobné predstavenie pre všetky šikovné deti. Paci - pac sa na vás teší na Veľkej pláži.
Americký kriminálny komediálny film z roku 2020, ktorý režíroval George Gallo a napísali Gallo a Josh Posnerovci podľa rovnomenného filmu Harryho Hurwitza z roku 1982.
Americký kriminálny komediálny film z roku 2020, ktorý režíroval George Gallo a napísali Gallo a Josh Posnerovci podľa rovnomenného filmu Harryho Hurwitza z roku 1982.
Mia a biely lev je rodinný dobrodružný film z roku 2018, ktorý režíroval Gilles de Maistre. Vo filme si zahrajú Daniah de Villiers, Mélanie Laurent a Langley Kirkwood. Film vyšiel vo Francúzsku 26. decembra 2018 a v Spojených štátoch 12. apríla 2019.
Mia a biely lev je rodinný dobrodružný film z roku 2018, ktorý režíroval Gilles de Maistre. Vo filme si zahrajú Daniah de Villiers, Mélanie Laurent a Langley Kirkwood. Film vyšiel vo Francúzsku 26. decembra 2018 a v Spojených štátoch 12. apríla 2019.
Komédia
Zmena programu vyhradená.
Komédia
Americký komédia z roku 2017. Réžie se ujal Steven Soderbergh a scénar Rebecca Blunt. Vo filme hrajú Channing Tatum, Adam Driver, Riley Keough, Daniel Craig, Seth MacFarlane, Katie Holmes, Hilary Swank, Katherine Waterston a Sebastian Stan.

Americký komédia z roku 2017. Réžie se ujal Steven Soderbergh a scénar Rebecca Blunt. Vo filme hrajú Channing Tatum, Adam Driver, Riley Keough, Daniel Craig, Seth MacFarlane, Katie Holmes, Hilary Swank, Katherine Waterston a Sebastian Stan.
7 životů je americký sci-fi thriller z roku 2018. Režisérem filmu je Tommy Wirkola.
7 životů je americký sci-fi thriller z roku 2018. Režisérem filmu je Tommy Wirkola. Hlavní role ve filmu ztvárnili Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close a Marwan Kenzari
Komédia
Česko, 2020, 88 min
Réžia: Dušan Rapoš
Scénar: Eva Vejmělková, Dušan Rapoš
Kamera: David Ployhar
Hudba: Lešek Wronka
Hrajú: Jana Paulová, Mahulena Bočanová, Eva Vejmělková, Petr Rychlý, Robert Jašków, Miroslav Etzler, Dana Morávková, Jakub Kohák, Jiří Ployhar ml.,
Na skupinovej psychoterapii sa stretnú tri ženy v zrelom veku. Majú síce rôzne povahy a profesie, ale rovnaký problém, ktorý sa snažia riešiť v rámci psychoterapie. Ich depresia a trápenie majú spoločného menovateľa: nevera manželov, ktorým obetovali roky spoločného života. Spontánne ich to zblíži a rozhodnú sa, že lepšie než drahá psychoterapia, bude pomsta, s ktorou si vzájomne pomôžu. Pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo na zemi. Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou ženskej solidarity. (Bohemia MP)

Súčasný cirkus v podaní 13-tich študentov francúzskej cirkusovej školy Ésacto ‘Lido sa predstavia s predstavením režiséra Christophe Lafrague. Ponúkajú kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobacie, tanca či kúskoch na čínskych póloch, trapézach a lanách.

Súčasný cirkus v podaní 13-tich študentov francúzskej cirkusovej školy Ésacto ‘Lido sa predstavia s predstavením režiséra Christophe Lafrague. Ponúkajú kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobacie, tanca či kúskoch na čínskych póloch, trapézach a lanách.
Súčasný cirkus v podaní 13-tich študentov francúzskej cirkusovej školy Ésacto ‘Lido sa predstavia s predstavením režiséra Christophe Lafrague. Ponúkajú kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobacie, tanca či kúskoch na čínskych póloch, trapézach a lanách.
Dobrodružný / Rodinný
100 min
Réžia: Hanno Olderdissen
Hrajú: Nico Marischka, Sebastian Bezzel, Anna Maria Mühe, Bella Bading
Obsah filmu:
Najslávnejší filmový pes sa vracia do kín

Lassie, najslávnejší pes filmovej histórie, prichádza opäť na plátna kín. A spolu s ňou sa vracia aj úžasný príbeh o nerozlučnom priateľstve chlapca a jeho dlhosrstej kólie. Dvanásťročný Florián a jeho verná psia kamarátka Lassie sú proti svojej vôli rozdelení a Lassie sa dostáva až na druhý koniec krajiny. Z nového domova však utečie a vydáva sa na neuveriteľne odvážnu, strastiplnú, ale aj zábavnú cestu späť.
Strašidlá sú český rodinný komediálny film režiséra Zdeňka Trošky z roku 2016. Film je o rodine aristokratických strašidiel, ktorá musí začať pracovať, aby mohla platiť nájomné a dane :-).
Hlavou rodiny je hejkal Hugo, jeho žena čarodejnica Patricie, strýko vodník Bubla, víla Jitřenka .....

Vo filme uvidíme: Anna Polívková, Petr Nárožný, Václav Postránecký a mnoho ďalších známych českých hercov :-)
V BUFETE U KAPRA na Duchonke, ďalší ročník obľúbenej akcie - súťaž vo varení gulášu. Vítaní sú nie len súťažiaci, ale aj milovníci dobrého kotlíkového gulášu :)
Bližšie info.: na 0918 024 293.
Ďalšia skvelá letná párty. Miro Svatý alias DJ Mairee sa postará o skvelú zábavu a skvelou hudbou roztancuje každého :-)
Junales party na Breze s mladým talentovaným DJ JAY JAY
Príďte s nami na Brezu otvoriť letnú sezónu. Skvelú muziku budú hrať DJ Jordy RAY a ELSY.
Pozývame všetkých na príjemne strávený Medzinárodný deň detí na Novej Duchonke. Pripravené pre vás bude občerstvenie a mno zaujímavých atrakcií.
V spolupráci s Nástupište 1 - 12 a s podporou Audiovizuálneho fondu) vás pozývame sledovať film Mohyla, o Rastislavovi Štefánikovi. Režisér Andrej Kolenčík o filme: "Milan Rastislav Štefánik bol kľúčovou osobnosťou našich dejín a jeho odkaz žije dodnes. Pre mnohých ľudí sa však pomaly stáva už len akýmsi symbolom z poštových známok alebo z portrétov, ktoré visia niekde na úradoch. My sme preto chceli naším filmom jeho osobu oživiť, poľudštiť a priniesť divákom zaujímavé informácie z jeho života. Celý náš štefánikovský príbeh ukazujeme trochu netradične cez optiku našich hlavných detských hrdinov, ktorí sa so Štefánikom skamarátia a zažívajú s ním dobrodružstvá.Dôležitou zložkou filmu je aj motív spomienok a zabúdania, ktorý týmto odkazuje na našu pamäť národa."

Réžia: Andrej Kolenčík, Rok výroby: 2019
Krajina pôvodu: Slovensko, Minutáž: 74 min, SLO
Producent: RTVS, Cenitype (s podporou Autdiovizuálneho fondu).

Program začína od 7:00 a je plánovaný cca do 15:00 hod.
beh terénom - prenášanie psa - plazenie - strelba - hod granátim - protiútok - hladké zadržanie - tunel - detské disciplíny - prechod pneumatikami - hod do plechoviek
Nová Duchonka v spolupráci s Nástupište 1 - 12, v distribúcii KineDok vás srdečne pozýva na premietanie filmu Srbenka.
V zime 1991 bolo zavraždené 12-ročné srbské dievča Aleksandra Zec. Aj keď verejnosť páchateľov poznala, za svoj čin neboli nikdy odsúdení. O štvrťstoročie neskôr pripravuje divadelný režisér Oliver Frljic hru O prípade Aleksandry Zec. Na povrch časom vyplávajú skryté traumy a z divadelných skúšok sa stáva kolektívna psychoterapia.

dokument
r. Nebojša Slijepčevic, Chorvátsko, 2018, 72 min
vstup voľný

v prípade zlého počasia (dažďa) sa podujatie ruší.
Drahosh & Elsy, miesto konania DUCHONKA BREZA
Nová Duchonka v spolupráci s Nástupište 1 - 12, v distribúcii KineDok premieta film Švédi z osady.
Niektoré deti majú dvoch rodičov a niektoré štyroch. Dvoch biologických a dvoch adoptívnych. Tí biologickí dali deťom genetickú výbavu, tí adoptívni ich vychovali a pripravili na život. Ale ktorí rodičia cih ovplyvnili viac? Alex, Christofer a Erik sú slovenskí Rómovia, ktorí boli v 90-tych rokoch adoptovaní do Švédska. Film zobrazuje ich cestu na Slovensko za ich biologickými rodičmi a odpoveďami na otázky: Kto sme? Odkiaľ sme a prečo sa nás biologickí rodičia vzdali? Podobáme sa na nich? Kamera na ich ceste zaznamenáva občas zábavné a občas dojímavé momenty plné človečiny.
Scéna a réžia: Kaťa Farkašová
SK, 2018, 72 min, sk, en, se/sk titulky

V prípade zlého počasia (dažďa) sa podujatie ruší.
Nová Duchonka v spolupráci s Nástupište 1 - 12 premieta v distribúcii KineDok.
Skutok sa nestal, prehlásil Vladimír Mečiar v roku 1996 vo veci vraždy Róberta Remiáša, ktorá mala politické pozadie a do ktorej bol možno zapletený aj samotný premiér. Režisérka postavila dej na rozhovoroch s dôležitými aktérmi Remiášovej kauzy. Cez príbeh troch kamarátov, nám film ponúka náhľad do nedávnej minulosti Slovenska cez konkrétny príklad najväčšej spoločenskej kauzy deväťdesiatych rokov, ktorej dôsledky sú v spoločnosti stále viditeľné a stávajú sa tak naliehavým impulzom pre spoločenskú reflexiu.
Pôvodný názov: Skutok sa stal
Lokálny názov: Skutok sa stal

čas: 82 min
Režisér: Barbora Berezňáková
Pôvodné znenie: slovakian
Rok: 2019
Krajina SK
Vstup voľný
V prípade zlého počasia (dažďa) sa podujatie ruší
DJ MAIREE, miesto konania DUCHONKA BREZA
Veteráni na Duchonke, 12. ročník
7:30 hod.
9:20 hod.
9:30 hod.
10:15 hod.
11:30 hod.
12:15 hod.
14:30 hod.
Program stretnutia:
Registrácia posádok na Veľkej pláži na Duchonke, raňajky Otvorenie stretnutia starostkou obce Prašice
Štart jazdy v kolóne Duchonka – Prašice – Jacovce – Tovarníky – Topoľčany
Príchod do Topoľčian, prestávka,
vyhodnotenie Ceny primátorky mesta Topoľčany Odchod z Topoľčian smer Chrabrany, Urmince, Nemčice Príchod kolóny do Nemčíc, obedná prestávka v Zlatom Mlyne cca 2 hodiny
Odchod z Nemčíc smer Kuzmice, Jacovce, Velušovce, Závada, Duchonka
VETERÁNY na DUCHONKE 12. ročník
22. august 2020
 15.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------
Návrat na Duchoku, vyhodnotenie stretnutia
 Účastnícky poplatok: 15,- € na osobu
 Informácie: 0905 328766, 038 5391586, 0918 481346
 Prihlášky na stiahnutie na: www.prasice.sk, elektronická registrácia do 15.8.2020
 Mail: stanislava.dojcarova@prasice.sk

Milan Leskovský and JORDY RAY, miesto konania DUCHONKA BREZA
Živá hudba U kapra
Latino párty na Duchonka Breza s Jose Garcia a sexy tanečnice
Dominika Mirgová, MAJSELF, iGOR KMEŤO m., DJ JOHNNY BEE. Miesto konania Duchonka, Prašice (chatová oblasť penziónu Javorina).
Vstupné 15 EUR, predpredaj vstupeniek 0905 365 808